HİZMETLERİMİZ

TANI NEDİR?  TEŞHİS NEDİR?

TANI NEDİR? 

Teşhis, Tanı olarak da bilinir, bir hastalık ya da bozukluğu hastanın tıbbi geçmişini, belirtileri ve bulguları değerlendirerek ve hastayı çeşitli yöntemlerle muayene ederek tanımlama işlemi.

TEŞHİS NEDİR?

Doktorun hastalığın tespiti için hastaya yaklaşıp, onu dinleyerek ve muâyene ederek, gerekirse laboratuar tetkiklerinin yardımıyla bunları sentez etmesi. Hastalıkların teşhisi üç metodla başarılır. İlki hastanın hastalık hikâyesinin doktor tarafından dikkatlice dinlenmesi, ikincisi baştan tırnağa kadar kusursuz bir muâyene; üçüncüsü de şüphelenilen hastalıklar için lüzumlu laboratuvar tetkiklerinin yapılmasıdır. Bâzı vak’alarda çok özel tetkiklere başvurmak gerekebilir. Hedef erken teşhistir.
Pati'de tedaviler veterinerlere özel geliştirilen E-VET programı ile takip edilir. Tedavinin başından sonuna bütün aşamalarda, hasta sahipleri bilgilendirilir. Rutin ve özel uygulamalar baş hekim Lütfiye Selimoğlu ERSAN ve E-VET programının onayından geçer ve böylelikle yaşanabilecek bütün aksilik ve aksamanın önüne geçilir. Bu sağlık otomasyon sistemi hastaların tedaviye cevap vermesinde önemli bir artış meydana getirdiği gibi tedavi sürelerini de büyük ölçüde düşürmektedir.
YERİNDE TANI VE TEDAVİ
ALO PATİ hizmeti sayesinde minik dostlarımıza acil durumlarda ambulans hizmeti sunabilmekteyiz. Telefonunuzdan ALO PATİ'yi çevirdiğinizde acil destek hattına bağlanırsınız. Vereceğiniz adrese tam teşekküllü bir veteriner ambulans anında gelir. Böylece ani müdahale gerektiren durumlarda oluşabilecek komplikasyonların önüne geçeriz. Emin ellerdesiniz...
AŞI VE MUAYENE SERVİSİ
ALO PATİ'nin ikinci bir amacı da minik dostlarımıza zahmet vermeden, onların rutin işlemlerine (aşı, muayene, tedavi) evlerinde devam edebilmektir. Bunun için hasta sahibi olarak yapmanız gereken tek şey bizden randevu almak.
Pati bünyesinde bulunan tanılama ve görüntüleme merkezi sayesinde minik dostlarımızın bize söylediklerinin de ötesini görürüz. Yenilikçi digital röntgen cihazı ile hem hızlı hem de güvenilir sonuçlar elde edilir. Kliniğimizin laboratuvar bölümünde bulunan TAM KAN SAYIM gibi ileri teknoloji tetkik cihazları yaygın ve ender bütün hastalık ve tehditlerin belirlenmesinde hekimlerimize yol gösterir. Böylelikle tedavi ve iyileşme aşamalarına geçiş hızlanır.
CHECK-UP
Minik dostlarınız için rutin kontrol, biz konuşarak sorununu anlatabilen insanlar için olduğundan çok çok daha önemlidir. Senede bir defa yaptıracağınız bir check-up ile tedavisi ileride mümkün olmayan hastalıkların beraber önüne geçebiliriz. Pati E-VET bünyesinde bulunan check-up ve analiz sistemi sayesinde petinizin sağlığı için önemli olan her detayı veritabanımızda tutarız. Biriken bu bilgi daha sonrasında hekimlerimiz tarafından değerlendirilir ve hayvanın tam bir sağlık karnesi oluşur. Bu veriler ile yemesi gereken mama türünden, kullanılması gereken vitamin ve ek-gıdalardan, uygulanması gereken aktivitelere kadar onların sağlıklı kalmasını sağlayacak tüm bilgiye ulaşırsınız. Unutmayın ki onların çocuklarımızdan bir farkı yok... Hastalıkta da, sağlıkta da.
ANALİZ
Tanı ve teşhisde bir diğer önemli husus analiz. Pati bünyesinde bulunan tam donanımlı laboratuvar ile hekimlerimiz analizlerini en hızlı şekilde gerçekleştirmektedir. Ve yine böylelikle tedaviye en hızlı şekilde başlanır.
Minik dostlarımızın konaklamak isteyebileceklerini düşündük. Böylelikle geniş hacimli pet odacıklarından oluşan bir yatakhane kurduk. Sıcak ve ferah bir ortamda bulunan bu bölümün bir de kocaman bahçesi bulunmakta.
KUAFÖR BANYO GENEL BAKIM

KUAFÖR

Petinizin kuaförü de Pati'de. İster kedi olsun ister köpek, kapsamlı kuaför hizmetimizi en çok onlar sevecek. Huysuz veya yaramaz dostlarınız için de genel anestezi ile sorunsuz bir şekilde tüylerden kurtulmak mümkün.

BANYO

Yaz aylarında ferahlamak için, kuaför sonrası durulanmak için ya da kum ve çamurdan kurtulmak için; petlere özel dizayn edilmiş banyo bölümünde onlara gereken özeni gösteriyoruz.

GENEL BAKIM

Minik dostlarınızın periyodik genel bakımı, hem onların hem de sizin sağlığınız için çok önemlidir. Pati'nin sağlık otomasyon sistemi ile sizin hiçbir şey hatırlamanız gerekmez. Rutin genel bakımlarını takip eder ve mükemmel zamanlama ile uygularız.